Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani

Data publikacji 24.02.2020

Suwalscy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 30-letni mężczyzna, który spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W sobotę tuż po 17, dyżurny suwalskiej jednostki, otrzymał informację o kolizji drogowej. Ze zgłoszenia wynikało również, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Na wskazaną ulicę Młynarskiego natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Po przyjeździe na miejsce, mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca audi jadąc ulicą Młynarskiego, uderzył w stojące na parkingu samochody, a następnie odjechał. W wyniku zderzenia dwa auta: kia i volkswagen zostały uszkodzone. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierującego audi. Chwilę później sprawca kolizji został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem, mimo wcześniej spożywanego alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz 30-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Natomiast w niedzielę po godzinie 15.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Dwernickiego w Suwałkach. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący audi uderzył w tył mitsubishi oczekującego na zmianę świateł. Okazało się, że 60-letni kierowca był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie będzie on odpowiadał przed sądem.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze jest bardzo poważnym zagrożeniem. Wystarczy nieraz krótki telefoniczny sygnał dany Policji, by funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania i wyeliminowali z ruchu drogowego potencjalnego sprawcę wypadku. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub 997 może uratować czyjeś życie i zdrowie.

  • Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani
  • Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani
  • Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani