KMP Suwałki

Ważna informacja

e-uslugi
kontrola autobusów
JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU
Na Drodze Patrz i Słuchaj
Kronika wakacyjna
Kręci mnie bezpieczeństwo
Konkurs "Cyberświadomi, Cyberbezpieczni"
Mapa zagrożeń
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze
Dopalacze.
Przemoc w rodzinie
112
Kieruj się rozsądkiem
Moja Komenda
STOP Agresji Drogowej
Niebieska linia
Dzielnicowy bliżej nas
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu
116111
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
przemoc
Zagrożenia zimowe

Ruch drogowy

 1. Kolejni nietrzeźwi kierujący

  Tylko wczoraj suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, jadąc kia, uderzył w śmietnik, a drugi motocyklem wjechał w ciągnik rolniczy. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

 2. Motocyklisto, rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  Jednoślady zyskują coraz większą popularność. Motocykl i rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia - ale jest to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Weekendowe wycieczki, wyjazdy poza miasto połączone ze zwiedzaniem są dużą atrakcją dla podróżujących i mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

 3. Policjanci otrzymali urządzenie do badania stanu trzeźwości

  Policjanci z Posterunku Policji w Raczkach otrzymali urządzenie do badania stanu trzeźwości. Dzięki niemu mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w eliminowaniu z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu.

 4. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 5. ,,Bezpieczny Przejazd” na Suwalszczyźnie

  Policjanci z suwalskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, kształtowali i utrwalali bezpieczne zachowania kierowców na przejazdach kolejowych

 6. POLICJANCI ZATRZYMALI KOLEJNE PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

  Suwalscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu vw golfem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 69 km/h. 53-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Wspólnie uratowali topiącego się łosia

  Na pomoc topiącemu się w bagnie zwierzęciu ruszyli mieszkańcy gminy Filipów, policjanci i strażacy. Całe szczęście pomoc przyszła w porę. Wyciągnięty z bagna łoś o własnych siłach pobiegł do lasu.

 2. Policjant uratował dziecko

  Sierżant sztabowy Janusz Uryn z suwalskiej Policji, w czasie wolnym od służby, uratował życie dziecku, które spadło z pomostu do jeziora. Funkcjonariusz bez chwili zastanowienia wskoczył do wody i wyciągnął z niej chłopczyka. Całe szczęście pomoc przyszła w porę. Cały i zdrowy czterolatek trafił w ramiona przerażonej mamy.

 3. Uroczyste otwarcie nowego Posterunku Policji w Słobódce

  Dzisiaj odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej siedziby Posterunku Policji w Słobódce. Kolejny etap, w trwającym od 2016 roku z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji procesie odtwarzania posterunków Policji, został zakończony. Mieszkańcy gmin: Szypliszki i Jeleniewo będą mogli liczyć na bardziej bezpośredni i szybszy kontakt z policjantami, którzy zadbają o ich bezpieczeństwo.

 4. KOLEJNA ZABEZPIECZONA KONTRABANDA

  Papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, krajankę tytoniową oraz butelki z nielegalnym alkoholem zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Podejrzewani o posiadanie nielegalnego towaru 38 i 40-latek za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

 5. 19-latek zatrzymany z narkotykami

  Policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Część narkotyków mundurowi zabezpieczyli też w miejscu zamieszkania mężczyzny. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana. Podejrzany usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.