KMP Suwałki

kontrola autobusów
Konkurs - Portret Podlaskiej Policji
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Mapa zagrożeń
przemoc
Zagrożenia zimowe
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Niebieska linia
Moja Komenda
116111
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu

Ruch drogowy

 1. Ogólnopolskie działania policyjne „TRUCK & BUS”

  Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 2. Działania "Pasy bezpieczeństwa" na Suwalszczyźnie

  Suwalscy policjanci nie ustają w działaniach na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drogach naszego miasta i powiatu. Wczoraj sprawdzali głównie egzekwowanie nakazu używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowość przewozu dzieci.

 3. Odblask może uratować życie

  O tym, że odblask może uratować życie po raz kolejny przypominali suwalscy policjanci. W tym roku działania suwalskiej Policji wsparł Wójt Gminy Wiżajny, który przekazał ponad 100 elementów odblaskowych, promujących bezpieczne zachowania na drodze.

 4. Odblaskowy eksperyment z młodymi Suwalczanami

  Suwalscy policjanci zaprosili uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli przekonać się, że pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny z dużo większej odległości, niż ten bez odblasków.

 5. "Nietrzeźwy Czwartek" w Suwałkach

  Suwalscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Wszystko odbywało się w ramach działań prowadzonych na terenie całego województwa podlaskiego pod nazwą „Trzeźwy czwartek” . Akcja miała na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu, zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.

 6. Świeć Przykładem – Noś odblaski!

  Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Policję i zakwalifikowały się do finału konkursu.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. O bezpiecznych wakacjach podczas gry terenowej

  Podczas gry terenowej przygotowanej przez Suwalski Park Krajobrazowy, policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.

 2. Bezpieczne wakacje w Wosir Szelment

  Dzisiaj przy Wosir Szelment odbyły się działania profilaktyczne p.n. „Bezpieczne Wakacje 2016”. Były efektowne pokazy ratownictwa wodnego i tresury policyjnych psów służbowych.

 3. Aresztowani za kradzież kruszywa

  Suwalscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież kruszywa. Łączne straty poszkodowany oszacował na ponad 600 tysięcy złotych. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

 4. Odnalezieni przez suwalskich policjantów

  Suwalscy policjanci szukali nastolatków z Australii, którzy zabłądzili na wycieczce rowerowej. Dzięki zaangażowaniu mundurowych 13-latek i jego o rok starsza siostra zostali odnalezieni w niespełna godzinę od otrzymania informacji o ich zaginięciu. Na szczęście, poza przemoknięciem, rodzeństwu nic się nie stało i wrócili pod opiekę mamy.

 5. Ponad kilogram narkotyków zabezpieczyli suwalscy policjanci

  Suwalscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu 28-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.