KMP Suwałki

Blok KWP

kontrola autobusów
Konkurs - Portret Podlaskiej Policji
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Mapa zagrożeń
przemoc
Zagrożenia zimowe
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Niebieska linia
Moja Komenda
116111
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu

Ruch drogowy

 1. Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 2. Policyjne zabezpieczenie Jarmarku Wigierskiego

  Suwalscy policjanci zabezpieczali „Jarmark Wigierski”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo pieszych uczestników uroczystości oraz pomagali kierowcom sprawnie pokonać występujące czasowo utrudnienia w ruchu.

 3. Działania ,,Prędkość” w Suwałkach

  116 skontrolowanych pojazdów, 219 kontroli stanu trzeźwości i 95 ujawnionych wykroczeń, to wynik działań suwalskiej drogówki. Głównym ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu suwalskiego.

 4. Bądź bezpieczny w podróży

  Suwalscy policjanci nie ustają w działaniach na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drogach naszego powiatu. Bez wątpienia jedną z grup najbardziej narażonych na różnego rodzaju zagrożenia są dzieci, które bez pomocy dorosłych nie są w stanie same uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi na drodze. Doskonale wiedzą o tym funkcjonariusze policji, więc podczas kontroli pojazdów zwracają szczególną uwagę na to, czy podróżujące dzieci przewożone są bezpiecznie.

 5. Ogólnopolskie działania "Sierpniowy weekend"

  Przed nami kolejny długi weekend. Korzystając z wakacyjnej pogody i nadarzającej się okazji na spędzenie wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi wielu z nas wyruszy w trasę. Należy spodziewać się wzmożonego ruchu na głównych drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. W okresie długiego sierpniowego weekendu do służby skierowana będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego, dlatego należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach, w tym na głównych ciągach komunikacyjnych.

 6. Działania "Prędkość"

  14 sierpnia 2019 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani za nielegalne składowanie odpadów

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą suwalskiej komendy Policji zatrzymali 5 osób podejrzewanych o nielegalne składowanie odpadów. Śmieci pozostawiane były i zakopywane na jednej ze żwirowni, znajdujących się na Suwalszczyźnie. Zatrzymani usłyszą zarzuty, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

 2. 58-letni kurier zatrzymany za oszustwo na "wnuczka"

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zatrzymali kuriera, który odbierał pieniądze od starszych osób oszukanych metodą „na wnuczka”. 58-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 3. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Już od najbliższego piątku „Mapa” dostępna będzie na stronach internetowych podlaskiej Policji.

 4. Policyjni wodniacy pomogli turystom

  Policyjni wodniacy, patrolując jezioro Wigry, pomogli żeglarzom z Suwałk oraz turystce z Rybnika, których zaskoczyły trudne warunki atmosferyczne na wodzie. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów i WOPR-owców tym razem nie doszło do tragedii. Trzech nastolatków oraz 52-latka bezpiecznie trafili na brzeg.

 5. Zatrzymany za nielegalne składowanie odpadów

  Suwalscy policjanci, wspólnie z innymi służbami, nieustannie prowadzą walkę z procederem nielegalnego przewożenia i składowania odpadów. Tym razem policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zatrzymali 48-latka podejrzewanego o nielegalne składowanie odpadów. Śmieci pozostawiane były i zakopywane na jednej ze żwirowni, znajdujących się na Suwalszczyźnie. Zatrzymany usłyszy zarzuty, a jego dalszym losem zajmie się sąd.