KMP Suwałki

Blok KWP

Kontrola autobusu
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Mapa zagrożeń
przemoc
Zagrożenia zimowe
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Niebieska linia
Moja Komenda
116111
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu

Ruch drogowy

 1. Przewoził dziecko mając niemalże 2 promile alkoholu w organizmie

  Suwalscy policjanci zatrzymali 30- latka, który zdecydował się usiąść za kierownicą Vw Passata, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna przewoził autem 5- letnie dziecko. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierującego zajmie się sąd.

 2. JECHAŁ O 58 KM/H ZA SZYBKO - STRACIŁ PRAWO JAZDY

  Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latkowi, który na ulicy Reja w Suwałkach przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca Audi jechał o 58 km/h za szybko. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów drogowych.

 3. Zwycięzcy gminnego BRD

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaletniku, Poddubówku i Płocicznie Tartak, to zwycięzcy gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na Suwalszczyźnie.

 4. Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą.

  Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych Suwałk i powiatu suwalskiego. Zwiększa się też zagrożenie kradzieżami jednośladów. Chcąc zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Należy też unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony, np. w klatce schodowej czy pod sklepem.

 5. Kolejne działania suwalskiej drogówki

  Kontrola stanu trzeźwości ponad 480 kierowców, wyeliminowanie z ruchu dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę "na podwójnym gazie" oraz 212 skontrolowanych pojazdów i 73 ujawnione przekroczenia prędkości, to tylko część wyników wzmożonych kontroli suwalskich policjantów. Głównym celem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu suwalskiego w słoneczny weekend.

 6. Policjant rozmawiał o bezpieczeństwie w ,,Zielonym Zakątku”.

  Policjant odwiedził dzieci z ,,Zielonego Zakątka”. Mundurowy uczył najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. JECHAŁ O 58 KM/H ZA SZYBKO - STRACIŁ PRAWO JAZDY

  Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latkowi, który na ulicy Reja w Suwałkach przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca Audi jechał o 58 km/h za szybko. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów drogowych.

 2. ODPOWIEDZĄ ZA ROZBÓJ

  Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o rozbój na 25-letnim obywatelu Litwy. Mężczyźni zaatakowali swoją ofiarę, a następnie zabrali telefon komórkowy i uciekli. Jeszcze tego samego dnia dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu, młodszy z nich, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 3. POLICJANCI ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA

  Podlascy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań. 23-latek okradał głównie domy jednorodzinne na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zatrzymany usłyszał już 12 zarzutów. Policjanci nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi POLICJI !

  Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali suwalscy funkcjonariusze podczas Drugich Targów Pracy. Mundurowi opowiadali przyszłym stróżom prawa także o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

 5. SPOTKANIE Z HISTORIĄ POLICJI W SUWAŁKACH

  "Spotkanie z historią Policji", to przedsięwzięcie suwalskich policjantów, mające na celu uczczenie 100. rocznicy powstania Policji Państwowej 1919- 2019. W inauguracyjnym spotkaniu, adresowanym do uczniów szkół średnich i młodzieży, uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, dowódcy suwalskich służb mundurowych oraz przedstawiciele samorządów.