Bezpieczna droga do szkoły w Jeleniewie i Rutce Tartak - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły w Jeleniewie i Rutce Tartak

Data publikacji 02.10.2019

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wczoraj odwiedzili uczniów w Jeleniewie i Rutce Tartak.

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, jak co roku jesienią, spotykają się z uczniami szkół podstawowych, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wczoraj odwiedzili młodych ludzi w Jeleniewie i Rutce Tartak. Rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie wizyt wykorzystano zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Korzystając z pięknej pogody zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię przećwiczono też w terenie. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, pod okiem policjantów i swoich nauczycieli, przechodzili przez przejście dla pieszych.

Uczniowie dowiedzieli się również jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy dzień jest krótki. Z okazji Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków otrzymały odblaskowe niespodzianki.

Spotkania kończyły się przypomnieniem numerów alarmowych do służb ratunkowych oraz jakie są sposoby wyjścia z trudnej sytuacji- czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

Zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne.

  • Dwóch policjantów, w umundurowaniu służbowym, i profilaktyk prowadzą spotkanie z dziećmi w szkole
  • Policjant, w umundurowaniu służbowym prowadzi spotkanie profilaktyczne z dziećmi w szkole
  • Dzieci przechodzą przez przejście dla pieszych pod nadzorem policjanta z RD
  • Policjant rozdaje dzieciom elementy odblaskowe
  • Dwóch policjantów, w umundurowaniu służbowym, i profilaktyk prowadzą spotkanie z dziećmi w szkole
  • Grupa dzieci, trzymająca w rękach zabawkowe znaki drogowe na zajęcia profilaktycznych z policyjnymi profilaktykami