Dzielnicowy pomógł 81- latce bezpiecznie wrócić do domu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł 81- latce bezpiecznie wrócić do domu

Data publikacji 28.03.2019

Policjanci z Wydziału Prewencji suwalskiej jednostki Policji pomogli chorej, zdezorientowanej 81-latce wrócić do domu. Kobieta błąkała się po centrum miasta ubrana tylko w kapcie i piżamę. Na szczęście pomoc przyszła w porę.

Wczoraj, około godziny 10.45, uwagę policjantów, którzy pełnili akurat służbę w Suwałkach, przy ul. Muzycznej zwróciła starsza kobieta, błąkająca się samotnie w centrum miasta. Jak się później okazało 81- latka, miała na sobie tylko kapcie i piżamę. Kiedy mundurowi podeszli do seniorki była wyraźnie zdezorientowana. Nie wiedziała gdzie jest, ani jak się nazywa i gdzie mieszka. Całe szczęście w patrolu był dzielnicowy z centrum Suwałk. Po chwili ustalił, że kobieta jest mieszkanką z jego rejonu służbowego. Ustalił tożsamość kobiety i jej adres zamieszkania. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji mundurowych 81- latka bezpiecznie trafiła pod opiekę, jak się okazało zaniepokojonej zniknięciem matki, córki.

Apelujemy na zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, które chorują na demencję, czy cierpią na Alzheimera. Zdarza się bowiem, że osoby te wychodzą z mieszkania, gubią się i nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Dużą pomocą w powrocie do bliskich mogą być opaski S.O.S., na których powinny znaleźć się informacje dotyczące stanu zdrowia danej osoby, kontakt telefoniczny do kogoś bliskiego, czy też adres zamieszkania.