Dzielnicowy zawsze na służbie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zawsze na służbie

Data publikacji 04.12.2018

Dzielnicowy z Suwałk udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę. Dzielnicowy będąc na wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego listem gończym. 33-letni mężczyzna trafił do aresztu.

Służba policjanta nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru i schowania go do szafy. Policjantem jest się całą dobę i w każdym miejscu. Potwierdził to swoim zachowaniem suwalski dzielnicowy.

Będący na wolnym policjant suwalskiej komendy, wczoraj około godziny 17:00, w jednym ze sklepów w Suwałkach w trakcie robienia zakupów zauważył poszukiwanego. Dzielnicowy bez chwili wahania przerwał zakupy i zatrzymał mężczyznę. Natychmiast telefonicznie powiadomił oficera dyżurnego o całej sytuacji i już po chwili na miejscu znalazł się patrol policji.  Funkcjonariusze potwierdzili  tożsamość mężczyzny i tym samym przypuszczenia swojego kolegi, który doskonale zapamiętał wizerunek poszukiwanego. Wobec 33-letniego mieszkańca Suwałk wydany był list gończy. Zgodnie z poleceniem sądu, zatrzymany trafił do aresztu. Postawa suwalskiego dzielnicowego udowadnia, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.