Policjanci zawsze na służbie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zawsze na służbie

Data publikacji 27.07.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Filipowie udowodnili, że funkcjonariusz zawsze jest na służbie. Zaalarmowani przez mieszkańców udaremnili jazdę pijanemu kierowcy, który miał w organizmie ponad 1,9 promila alkoholu. W tym samym dniu również Zastępca Komendanta suwalskiej Policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 3 promile. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Posterunku Policji w Filipowie, wczoraj po godzinie 21.00, w czasie wolnym od służby udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Funkcjonariusze znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. W momencie, kiedy przejeżdżali prywatnym samochodem obok sklepu zauważyli jak będący przy nim mieszkańcy dają im sygnały do zatrzymania się. Okazało się, że mężczyzna, który chwilę wcześniej spożywał alkohol na parkingu sklepu, wsiadł do auta i właśnie odjeżdża. Policjanci natychmiast zareagowali i jeszcze na parkingu zatrzymali kierującego audi. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że 42-latek jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Dzięki czujności mieszkańców i zaangażowaniu policjantów z Posterunku Policji w Filipowie, kolejny nieodpowiedzialny kierujący został wyeliminowany z ruchu.

Również wczoraj, około godziny 18.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie od świadka, że jadący przed nim kierowca opla prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Informację tę usłyszał patrol nadzorujący służbę, który w miejscowości Biała Woda zauważył wskazany samochód. Mundurowi postanowili natychmiast zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Jednak kierowca opla miał inny plan. Wjechał na najbliższą posesje, gdzie omal nie potrącił jej właściciela, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Chwilę później był już w rękach Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach, który obezwładnił i zatrzymał mężczyznę. Okazało się, że 33-latek jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Obaj nieodpowiedzialni kierowcy noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.