Policjanci zatrzymali sprawców rozboju - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Data publikacji 07.05.2018

Na 3 miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn zatrzymanych przez suwalskich policjantów w związku z rozbojem. Napastnicy pobili mężczyznę, przewrócili na ziemię i ukradli mu portfel. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę kwietnia w centrum Suwałk. Dwóch napastników weszło do klatki schodowej za nietrzeźwym mężczyzną, którego następnie pobili,  przewrócili na ziemię zabierając portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. O całym zajściu pobity suwalczanin powiadomił policjantów następnego dnia.

Suwalscy kryminalni rozpoznali sprawców rozboju i jak się również okazało podejrzanych o kradzież z włamaniem. Mundurowi, w minioną środę, zatrzymali dwóch suwalczan w wieku 24 i 28 lat. Policjanci ustalili, że napastnicy tuż przed pobiciem mężczyzny, włamali się do zaparkowanego samochodu skąd zabrali elektronarzędzia. Mundurowi odzyskali skradzione wiertarki i wkrętarki warte około 3 tysięcy złotych.

W piątek obaj mężczyźni decyzją sądu trafili do aresztu, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.