TURNIEJ BRD – ELIMINACJE W SUWAŁKACH - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TURNIEJ BRD – ELIMINACJE W SUWAŁKACH

Data publikacji 30.04.2018

Suwalscy policjanci byli współorganizatorami miejskich i powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo" promującą bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

Suwalscy policjanci współorganizowali  eliminacje do  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół z terenu miasta i powiatu. Konkursy odbyły się 26 i 27 kwietnia br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach od wielu już lat uczestniczą w tym przedsięwzięciu. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania te obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik eliminacji miał do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo, jurorzy sprawdzali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. Najlepsze drużyny z terenu miasta i powiatu będą reprezentować region w finale na szczeblu wojewódzkim.  Turniej zrealizowany został dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Urzędem Miasta w Suwałkach, Starostwem Powiatowym w Suwałkach i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową  w Suwałkach.

Wśród podstawówek liderem okazały się drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 6 w Suwałkach  i drużyna Szkoły Podstawowej w Poddubówku. Spośród gimnazjów najlepszymi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 7 w Suwałkach i Gimnazjum w Kaletniku. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane nagrodami i pucharami. Teraz uczniowie zwycięskich drużyn będą reprezentować  miasto i powiat Suwalski na wojewódzkim szczeblu turnieju.

Spotkanie było też świetną okazją, aby promować zawód policjanta. Funkcjonariusz zachęcał młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.