Policyjne działania „Trzeźwy autobus” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Trzeźwy autobus”

Data publikacji 24.04.2018

Policjanci z suwalskiej drogówki, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, cyklicznie prowadzą różnego rodzaju działania kontrolno- prewencyjne. Wczoraj swą uwagę szczególnie skupili na kierowcach autobusów, którzy kierując swoimi pojazdami, są odpowiedzialni także za bezpieczną podróż swoich pasażerów. Niestety nie wszyscy byli odpowiedzialni.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, podczas wczorajszych działań p.n. „Trzeźwy autobus”, szczególnie skupili swoją uwagę na kierowcach autobusów. Na drogach Suwalszczyzny skontrolowali 201 kierujących, w tym- 27, kierujących autobusami, poddając ich badaniu na stan trzeźwości. Funkcjonariusze zwracali też uwagę na liczbę osób przewożonych w autobusach, stan techniczny pojazdów oraz wymaganą dokumentację, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dni pracy kierowców. W zdecydowanej większości policjanci kończyli te kontrole bez poważnych uwag, a kontrolowani kierowcy autobusów byli trzeźwi. Niestety nie wszyscy.

Około godz. 11.20 w Suwałkach, przy ul. Kościuszki mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej autosan, służący do przewozu pasażerów i przebadali trzeźwość jego kierowcy. Niestety okazało się, że siedzący za kierownicą mieszkaniec gminy Bakałarzewo, który jechał po pasażerów, miał w organizmie ponad promil alkoholu. 60-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.