Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 10.04.2018

Suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem realizowanej cyklicznie akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przeprowadzili wczoraj działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone kontrole miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a w szczególności pieszym i rowerzystom. To oni są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego. Podczas wczorajszych działań mundurowi sprawdzali, jak kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych oraz czy piesi i rowerzyści prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnię. Niestety nie obyło się bez nieprawidłowości.

Dodatkowo w godzinach popołudniowych i wieczornych mundurowi sprawdzali czy piesi poza terenem zabudowanym noszą obowiązkowe elementy odblaskowe.

Pieszym ponownie przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, gdy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Zachęcamy również do ich używania na nieoświetlonych odcinkach dróg w terenie zabudowanym. Elementy odblaskowe sprawiają, że niechroniony uczestnik ruchu jest lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.