Podsumowanie ,,Bezpiecznej ósemki” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie ,,Bezpiecznej ósemki”

Data publikacji 06.04.2018

Policjanci ruchu drogowego z Suwałk prowadzili wczoraj działania „Bezpieczna ósemka”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu przede wszystkim zminimalizowanie zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 8. Mundurowi sprawdzali prędkość, trzeźwość kierujących oraz niewłaściwe wykonywanie manewrów na drodze i inne wykroczenia. Tego typu działania będą kontynuowane także na innych drogach naszego regionu.

Na drodze krajowej nr 8  prowadzone były wczoraj wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczna ósemka”. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach patrolowali tę trasę i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Swoją uwagę funkcjonariusze skupiali m.in. na sprawdzaniu samochodów osobowych i ciężarowych. Podczas akcji mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad sześćdziesięciu kierujących pojazdami. Działania profilaktyczne realizowane przez policjantów przyniosły efekty. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi. Ponadto na objętym nadzorem odcinku, policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń drogowych.  

Praca funkcjonariuszy to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu i profilaktyka związana z ruchem pieszych przy drodze krajowej nr 8. Stąd też policjanci byli w miejscach zagrożeń drogowych zgłaszanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców m.in. Jasionowa, Żubrynu i Szypliszk.

Działania będą kontynuowane także na innych ciągach komunikacyjnych naszego regionu. Obecność patroli policyjnych na drodze, sprawowany przez nich nadzór nad płynnością ruchu oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu przyczynić się do ograniczania negatywnych zachowań kierowców podczas jazdy i występowania zdarzeń drogowych, a w konsekwencji wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowywanie prędkości do panujących warunków drogowych i atmosferycznych.