Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Suwałkach

Data publikacji 03.03.2018

W Suwałkach odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach udział łwziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz szefowie innych podlaskich służb mundurowych, samorządowcy i liczni zaproszeni goście oraz społeczność suwalska.

Suwalscy policjanci wzięli udział w sobotniej uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość z tej okazji rozpoczęła się złożeniem kwiatów w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych pod Pomnikiem Żołnierzy 41 Pułku Piechoty Armii Krajowej. Udział w niej wziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz szefowie innych podlaskich służb mundurowych, samorządowcy i liczni zaproszeni goście oraz społeczność suwalska.

Dalsza część obchodów odbyła się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Tam zgromadzeni wysłuchali wystąpienia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

W dalszej kolejności uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu o Żołnierzach Wyklętych z terenu północno-wschodniej Polski, którego prelegentem był dr Jarosław Schabieński.

Na zakończenie uroczystość wystąpił zespół "Teatr Piosenki", z koncertem poświęconym Żołnierzom Wyklętym.