Działania "Dyskoteka" na Suwalszczyźnie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Dyskoteka" na Suwalszczyźnie

Data publikacji 12.02.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach włączyli się do ogólnowojewódzkiech działań „Dyskoteka”. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych, a co za tym idzie także liczby osób poszkodowanych w wypadkach. Mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość.

W nocy z soboty na niedzielę suwalscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą "Dyskoteka". Podczas akcji mundurowi skontrolowali ponad 30 pojazdów oraz zbadali trzeźwość ponad 90 kierowców. Niestety okazało się, że niektórzy kierujący zdecydowali się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Tej nocy, tuż przed godziną 1.00 w Suwałkach, przy ul. Lotniczej, mundurowi zatrzymali do kontroli 55- latka, kierującego vw passatem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Ponadto w trakcie 8 godzin działań policjanci z suwalskiej drogówki ujawnili 22 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości.

Takie działania pokazują, że niektórzy kierowcy nadal decydują się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz przekraczać dopuszczalną prędkość, stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.