Bezpieczne ferie na Suwalszczyźnie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie na Suwalszczyźnie

Data publikacji 22.01.2018

Suwalscy policjanci kontynuują działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Podczas weekendu zorganizowali stoisko profilaktyczne przy dworcu PKP. Rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku w okresie ferii zimowych.

Suwalscy policjanci, podczas minionego weekendu, zorganizowali stoisko profilaktyczne przy dworcu PKP. Wspólnie z Komendą Regionalną Straży Ochrony Kolei w Białymstoku oraz Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Białymstoku funkcjonariusze z Wydziału Prewencji rozmawiali o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych oraz promowali bezpieczne zachowania na obszarach kolejowych. Każdy odwiedzający stoisko otrzymał materiały informacyjno – edukacyjne, upowszechniające Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dzieci, które wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie, otrzymały elementy odblaskowe oraz inne drobne nagrody rzeczowe.

Funkcjonariusze przypominali również o ,,Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa”. Informowano jak działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami.

Wszystko po to, aby te rozpoczynające się ferie były bezpieczne!