Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni piraci drogowi zatrzymani dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 27.12.2017

Suwalscy policjanci zatrzymali prawa jazdy 22 i 27-latkowi, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w minioną niedzielę, wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego „pirata drogowego”. Miejsce, w którym kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialnego kierującego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Filipowie na ulicy 1-go Maja, po godzinie 9.00. 27–latek, jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 101 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 51 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierującemu passatem zatrzymane zostało prawo jazdy.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego, policjanci zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej w miejscowości Nowa Pawłówka, po godzinie 14.00. Kierujący toyotą jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 114 km/h, a tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość, na tym odcinku drogi o 64 km/h. Dla 22-letniego mieszkańca Ełku  mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz dalszym losem mężczyzn  zajmie się sąd.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze.

Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.