Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w czasie Wszystkich Świętych - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w czasie Wszystkich Świętych

Data publikacji 29.10.2017

Od piątku trwa ogólnopolska akcja „Znicz 2017”. Każdego dnia, już od wczesnych godzin rannych, suwalscy policjanci dbają, by każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich.

Wszystkich Świętych, to okres szczególny – to właśnie w tych dniach będziemy obserwowali wzmożony ruch, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to też czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo. Ogólnopolska akcja „Znicz 2017” na terenie powiatu suwalskiego rozpoczęła się w piątek 27 października o godz. 6.00 i potrwa do 2 listopada (czwartek) do godz. 22.00.

Suwalscy policjanci sprawdzają dzisiaj, czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, między innymi czy stosują się do ograniczeń prędkości, używają pasów bezpieczeństwa oraz czy we właściwy sposób przewożą dzieci. Funkcjonariusze kontrolują także trzeźwość kierowców, stan techniczny aut, właściwe używanie świateł zewnętrznych oraz stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku po drogach poza obszarem zabudowanym. Zachęcają do noszenia odblasków także tam, gdzie przepisy tego nie nakazują - czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.  

Wesprzyjmy mundurowych w ich działaniach i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!