Suwalska Policja z pomocą osobom starszym - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Suwalska Policja z pomocą osobom starszym

Data publikacji 13.10.2017

W Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach podpisany został List Intencyjny w sprawie współpracy na rzecz realizacji programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pn. „poMOC a nie przeMOC”. Sygnatariusze porozumienia będą współdziałać na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych, schorowanych oraz z niepełnosprawnością.

Komendant Miejski Policji w Suwałkach podpisał wczoraj List Intencyjny w sprawie współpracy na rzecz realizacji programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pn. „poMOC a nie przeMOC”. Do współpracy w przedsięwzięciu zaproszono przedstawicieli: Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Suwałkach, Suwalskiej Rady Seniorów, Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Nie po drodze”, Fundacji EGO oraz Domu Pomocy Społecznej „Kalina”. Głównym celem programu jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wobec osób starszych, schorowanych oraz z niepełnosprawnością.

Przesłaniem programu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie wobec tej grupy ludzi oraz integracja środowisk działających we wspólnym celu.

Podczas spotkania przekazano m.in. na ręce przełożonej pielęgniarek środowiskowych opaski S.O.S., które trafią do seniorów, mających problemy z pamięcią i orientacją w przestrzeni publicznej. Opaski te mają pomóc osobom starszym w sytuacjach kryzysowych. Mogą na nich zostać zawarte chociażby informacje dotyczące stanu zdrowia danej osoby starszej, czy też kontakt telefoniczny do kogoś bliskiego.