Poszukiwany sam zadzwonił z prośbą o interwencję - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany sam zadzwonił z prośbą o interwencję

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci zatrzymali w Suwałkach dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości chcieli uniknąć kary za rozboje i pobicia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zatrzymali w miniony weekend, na terenie osiedla Hańcza, dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi.

Jeden z nich wpadł w ręce kryminalnych w jednym z domków jednorodzinnych w piątek po godzinie 18.00. Podejrzany o pobicie i rozbój 22-latek poszukiwany był przez suwalską prokuraturę i sąd. Mieszkaniec Suwałk trafił  do aresztu, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

W niedzielę wieczorem suwalscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który lekceważąc zobowiązania wyroku sądu ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna sam zadzwonił na numer centrum powiadamiania ratunkowego prosząc o interwencję. Kiedy funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przyjechali na miejsce, przystąpili do legitymowania zgłaszającego. Okazało się, że proszący o pomoc również poszukiwany jest listem gończym za rozbój, a Sąd Rejonowy w Suwałkach skazał go na karę 3,5 roku pozbawienia wolności.  Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka i doprowadzili do aresztu.