,,Bezpieczna droga do szkoły" - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Bezpieczna droga do szkoły"

Suwalscy policjanci i pracownicy prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi w szkołach prowadzą prelekcje na temat bezpiecznych zachowań. Wczoraj funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rutce–Tartak odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Wiżajnach.

Policjanci i pracownicy  z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, kontynuują spotkania z dziećmi w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Wczoraj funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rutce –Tartak odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Wiżajnach.
Dzieci rozmawiały z funkcjonariuszem na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedziały się również jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, wyposażono je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Każdy z uczestników zajęć otrzymał kamizelkę   odblaskową, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy w Wiżajnach.
Wspólnie zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne.