Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w Rutce Tartak - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w Rutce Tartak

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach kontynuują działania prewencyjno - kontrolne w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny". Podczas uroczystego nadania proporca Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Suwalscy policjanci, w ramach akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo...", uczestniczą w licznych piknikach, festynach i spotkaniach. Tak było również w minioną niedzielę na przedsięwzięciu związanym z uroczystym nadaniem proporca Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak. Specjalnie z tej okazji policyjni profilaktycy przygotowali uczestnikom mnóstwo atrakcji. W czasie festynu, który odbył się na stadionie gminnym w Rutce Tartak, dzieci mogły obejrzeć i przymierzyć sprzęt policyjny, zasiąść za kierownicą radiowozu oraz wziąć udział w konkursach. Drobne upominki, w tym elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne, szybko znalazły swoich amatorów.

Podczas spotkania rozmawiano z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

Dużo radości sprawiało maluchom odciśnięcie na ich rączkach stempelka z napisem "mały policjant".

Wiele emocji wzbudziły także alko- gogle, w których otoczenie postrzega się oczyma osoby nietrzeźwej. Powodują one m.in. zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości. Jest to sprzęt zakupiony w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym KIK-76”, finansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Festyn był też doskonałą okazją, aby porozmawiać z dorosłymi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zachęcić ich do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponadto zainteresowanych informowano o szczegółach   wstąpienia w szeregi Policji.

Tego rodzaju działania organizowane będą przez cały rok szkolny.