Bezpieczna droga do szkoły w Starym Folwarku - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły w Starym Folwarku

Data publikacji 07.09.2017

Funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dziś odwiedzili uczniów w Starym Folwarku.

Co roku we wrześniu Wydziały  Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci codziennie spotykają się z dziećmi  szkół podstawowych, dziś byli w Starym Folwarku. Mundurowy oraz pracownik  omawiali z uczniami   zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni, przy której nie ma chodnika. W zajęciach wykorzystano także elementy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznanie i przyswajanie podstawowych zasad bezpiecznej jazdy i poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy.

Zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

Praca w Policji