Wakacje z suwalską Policją - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje z suwalską Policją

Data publikacji 04.08.2017

Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Suwałkach i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zorganizowały kolejną czwartkową akcję profilaktyczną nad zalewem Arkadia w Suwałkach. Był pokaz sprzętu policyjnego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami i mnóstwo zabawy.

Suwalscy  policjanci, w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", współorganizowali wczoraj akcję profilaktyczną, skierowaną do odpoczywających nad zalewem Arkadia. Uczestnikami imprezy były przede wszystkim dzieci i ich opiekunowie. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Suwałkach i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowały pokazy sprzętu policyjnego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami, ukierunkowane na uświadamianie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. Nie zabrakło też różnego rodzaju animacji, które zapewniły dzieciom dużo radości i uśmiechów.

Stoisko policyjnych profilaktyków cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Drobne upominki, w tym elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne, szybko znalazły swoich amatorów. Poza licznymi konkursami najmłodsi mogli wsiąść do radiowozu, czy też za kierownicę motocykla i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. 

Wiele emocji wzbudziły także alko- gogle, w których otoczenie postrzega się oczyma osoby nietrzeźwej. Powodują one m.in. zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości. Jest to sprzęt zakupiony w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym KIK-76”, finansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, a wypoczywającym życzymy bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Wszystko po to, aby wakacje były bezpieczne.

Praca w Policji