Zatrzymani z narkotykami - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 31.07.2017

Do policyjnego aresztu trafiło 3 mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, do których przyznali się. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

W miniony czwartek przed godziną 15-tą uwagę policjantów z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego, zwrócił młody mężczyzna, który "kręcił się" po niestrzeżonym parkingu na ul. 1-go Maja w Suwałkach. Na widok mundurowych mężczyzna szybkim krokiem próbował oddalić się w kierunku Placu Marii Konopnickiej. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania. Okazało się, że 19- latek posiada przy sobie dwie torebki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. Wstępne badanie wykazały, że zabezpieczone przez funkcjonariuszy substancje, to marihuana i amfetamina.

Tego samego dnia, tuż przed godziną 18.30, policjanci z OPP w Białymstoku, patrolujący miejscowość Leszczewek, zauważył dwóch mężczyzn, spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem. Mundurowi podjęli interwencję. W trakcie legitymowania mężczyźni zachowywali się nerwowo. Kontrola bagażu 31- latka wyjaśniła dlaczego. Mundurowi ujawnili i zabezpieczyli w plecaku mężczyzny prawie 0,6 grama marihuany.

Także w czwartek, przed godziną 21-ą, suwalscy policjanci, patrolujący na rowerach ul. Daszyńskiego w Suwałkach, zauważyli dwóch mężczyzn pijących piwo na placu zabaw. Podczas sprawdzania suwalczan mundurowi ujawnili i zabezpieczyli przy 20- latku 5 zawiniątek z białym proszkiem. Wstępne badania wykazały, że to ponad 2,6 grama amfetaminy.

Trzej mężczyźni noc z czwartku na piątek spędzili w policyjnym areszcie. W piątek usłyszeli zarzuty, do których przyznali się. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.


 

Praca w Policji