"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w powiecie suwalskim. - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w powiecie suwalskim.

Data publikacji 07.07.2017

Okres wakacyjny, to czas wzmożonych działań profilaktycznych Policji. Mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą w miejscach ich letniego wypoczynku, uczestniczą w festynach i organizują akcje profilaktyczne we współpracy z innymi służbami działającymi na rzecz bezpieczeństwa.

Suwalscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach oraz Państwowej Inspekcji Pracy odwiedzili ostatnio uczestników wypoczynku letniego, którzy  spędzają wakacje na terenie gminy Rutka-Tartak  oraz na terenie gminy Filipów i Bakałarzewo.
Spotkania były okazją do powtórzenia zasad bezpiecznego poruszania się po drodze różnymi środkami lokomocji oraz przypomnienia jak być bezpiecznym podczas wypoczynku nad wodą, na podwórku i w domu. Poruszano również temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz odpowiedzialności za swoje zachowanie. 
Profilaktyczne działania wakacyjne prowadzone są pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r. 
Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały edukacyjno- informacyjne, m.in.: informatory oraz naklejki. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs filmowy - Filmowy przeWODNIK promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą.  
Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. 
Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski, Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego.

Praca w Policji