,,Kręci mnie bezpieczeństwo” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 22.04.2017

W rozpoczynającym się sezonie rowerowym ważne, by wspólnie zadbać o bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach rowerowych. 22 kwietnia 2017 roku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” przedstawiciele suwalskiej Policji i mieszkańcy spotkali się w Suwałkach na placu przy ul. Kowalskiego, by zwrócić uwagę na użytkowników jednośladów.

 W sobotę przed południem suwalscy policjanci wraz z mieszkańcami wspólnie zadbali o bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach. Na placu przy fontannie przy ul. Kowalskiego w Suwałkach rozpoczęli  akcję ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”. Celem spotkania było zwrózenie uwagi na bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy poruszają się na rowerach.  Przy okazji można było także oznakować swój jednoślad, zdobyć odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zapraszali również do konkursu teoretycznego dzieci w wieku 10+ oraz ich rodziców. W czasie akcji mundurowi przypominali rowerzystom o wymogach technicznych, jakie musi spełniać jednoślad oraz o tym, że warto zakładać kask i elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność po zmierzchu, co znacznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Podczas spotkania rozdawane  były opaski i kamizelki odblaskowe przekazane przez WORD w Suwałkach.

Podczas akcji wyjaśniano również zebranym zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Dzielnicowi przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe i rozdawali specjalnie przygotowane ulotki.