Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi rozmawiali ze społeczeństwem o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”

Data publikacji 13.04.2017

Suwalscy dzielnicowi mł. asp. Mariusz Romanowski oraz st. asp. Hubert Konopko, uczestniczyli w spotkaniu z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. Zebranym osobom policjanci zaprezentowali narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Omówiono także bieżące sprawy, które nurtują mieszkańców.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie współpracy obywateli z Policją. Aby dało wymierną wartość informacyjną mieszkańcy muszą wiedzieć nie tylko o tym systemie, ale również umieć z niego korzystać. Funkcjonariusze starają się każdą możliwą sytuację kontaktu z mieszkańcami spożytkować nie tylko na promocję tego mechanizmu, ale również edukację w tym zakresie dlatego też, policjanci dzielnicowi suwalskiej komendy realizują cykle spotkań z osobami zamieszkującymi w rejonach ich odpowiedzialności służbowej.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów, na których nie mogło zabraknąć dzielnicowych mł asp. Mariusza Romanowskiego oraz st. asp. Huberta Konopko. Funkcjonariusze spotkali się z rodzicami oraz nauczycielami. W trakcie spotkania przekazali obecnym informacje na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcali do aktywnego korzystania z narzędzia oraz podkreślali, jak ważne jest partnerstwo i wspólnie podejmowane działania na rzecz podniesienia poczucia bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przypomnieli zebranym, w jaki sposób mogą kontaktować się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym.

Dzielnicowi przypomnieli także, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W przypadku sprawy niecierpiącej zwłoki należy korzystać z powiadamiania służb ratunkowych przez numer 997 lub 112.

Praca w Policji