Działania PRĘDKOŚĆ potwierdzają obawy mieszkańców - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania PRĘDKOŚĆ potwierdzają obawy mieszkańców

Data publikacji 10.04.2017

Po raz kolejny zgłoszenia mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące miejsc, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości, potwierdziły się. Suwalscy policjanci ujawnili w sobotę 24 kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko.

W minioną sobotę policjanci z suwalskiej drogówki zorganizowali kolejne już działania „Prędkość”. Mundurowi kontrolowali jazdę kierujących głównie w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone „przekraczaniem dozwolonej prędkości”. W ciągu kilkunastogodzinnych działań skontrolowali ponad 50 kierowców. Okazało się, że aż 24 kierujących, w tym 13 obcokrajowców, przekroczyło dozwoloną prędkość. W ramach przedmiotowych działań ujawniono aż 77 wykroczenia.

Do dnia dzisiejszego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w obrębie powiatu suwalskiego mieszkańcy wskazali 361 punktów, w których jako zagrożenie zaznaczone jest "przekraczanie dozwolonej prędkości" na różnej kategorii drogach oraz ulicach miejskich. Aż 254 z nich zostało przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego zweryfikowanych pozytywnie. 

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków, niejednokrotnie tragicznych w skutkach. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności na drodze.

Podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

Praca w Policji