KMP Suwałki

Ruch drogowy

 1. Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  Tylko w miniony weekend policjanci z suwalskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy 4 kierowcom. Kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 2. ROAD SAFETY DAYS na Suwalszczyźnie

  Suwalscy policjanci systematycznie dbają o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzisiaj mundurowi włączyli się w europejską akcję pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Podczas kontroli pojazdów rozmawiają z kierującymi i pasażerami o zachowaniach skutkujących poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Równolegle z działaniami profilaktycznymi na drogach miasta i powiatu trwają kaskadowe kontrole prędkości.

 3. Bezpieczna droga do szkoły na Suwalszczyźnie

  Policyjni profilaktycy uczą ,,Bezpiecznej drogi do szkoły/domu”. Przypominają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 4. Road Safety Days

  W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

 5. Jechał o 59 km/h za szybko - stracił prawo jazdy

  Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. W Żylinach 29-latek kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem, a jego konto zasiliły punkty karne. Policja, kolejny raz, apeluje o rozsądek na drodze.

 6. Odblaskowe wspieranie bezpieczeństwa

  Elementy odblaskowe przekazane policjantom przez Wójta Gminy Suwałki trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego, przyczyniając się do poprawy ich bezpieczeństwa. Pamiętajmy odblask może uratować życie!

Najczęściej czytane

 1. Ćwiczenia dowódczo-sztabowe

  Policjanci przyjęli komunikat o kradzieży samochodu. Ustalono prawdopodobne kierunki ucieczki. Rozstawiono posterunki kontrolno-blokadowe, wykorzystując w tym celu kolczatkę. Jeden ze sprawców zatrzymany, drugi ucieka do lasu... Padają strzały... Poszukiwanie zbiega w kompleksie leśnym... Całe szczęście, to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, realizowany przez suwalskich policjantów.

 2. Zatrzymani z narkotykami

  Suwalscy policjanci zatrzymali 18-latka i jego o rok młodszą koleżankę, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Dodatkowo okazało się, że 17-latka od kilku miesięcy poszukiwana jest przez Sąd Rejonowy w Suwałkach. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 3. Dołącz do nas!

  Stabilne zatrudnienie, praca dająca wiele satysfakcji oraz oferująca możliwość rozwijania się - to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Do tego uposażenie, które na starcie kariery w naszej formacji wyniesie blisko 3800 złotych na rękę.

 4. Odblaskowe wspieranie bezpieczeństwa

  Elementy odblaskowe przekazane policjantom przez Wójta Gminy Suwałki trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego, przyczyniając się do poprawy ich bezpieczeństwa. Pamiętajmy odblask może uratować życie!

 5. Zatrzymany za kradzież alkoholu

  Suwalscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże napojów alkoholowych w jednym ze sklepów na Osiedlu Północ w Suwałkach. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 560 złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut. Teraz dalszym losem 19-latka zajmie się sąd.