Nietrzeźwi kierujący zatrzymani - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 02.01.2020

Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali suwalscy policjanci. Niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni mężczyzna, który kierował volvo, mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Suwalscy policjanci, tylko wczoraj zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi wyeliminowali z ruchu  drogowego, na ulicy Szwajcaria w Suwałkach przed godziną 11.00. 49-latek kierował mitsubishi mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali mundurowi po godzinie 15.00 na ul. Osiedle II w Suwałkach. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek kierujący volvo miał ponad  2,6 promila alkoholu w organizmie. Trzeciego nietrzeźwego kierującego zatrzymali dzielnicowi w miejscowości Lipniak. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 62-letni Suwalczanin,kierujący mercedesem miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Czwartego z nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego w Jeleniewie po godzinie 23.00. 48-latka kierująca mercedesem miała niemal 2,6 promila alkoholu w organizmie. Okazała się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, bo już wcześniej zostały jej zatrzymane. Teraz dalszym losem nietrzeźwych kierujących zajmie się sąd.

Mimo nieustannych apeli Policji wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W 2019 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ujawnili 232 nietrzeźwych kierujących. 192 kierowców odpowiedziało za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości z art. 178a kk., natomiast 40 kierujących prowadziło pojazd w stanie po użyciu alkoholu i odpowiadali za wykroczenie z art. 86 albo 87§1 Kodeksu wykroczeń.

W 2019 roku suwalscy policjanci odnotowali 50 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących: 6 wypadków drogowych i 44 kolizje drogowe.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.