Bądź bezpieczny- bądź widoczny - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź bezpieczny- bądź widoczny

Data publikacji 18.12.2019

Suwalscy policjanci zaprosili uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Suwałkach do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli przekonać się, że pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny z dużo większej odległości, niż ten bez odblasków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach zachęcają mieszkańców regionu do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale i w mieście. Ciągle zdarzają się jednak osoby "nieprzekonane" co do skuteczności ich działania. Policjanci z suwalskiej drogówki zaprosili wczoraj do ,,odblaskowego eksperymentu’’ uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Suwałkach. W pierwszej części spotkania, mundurowi przekazali słuchaczom rady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Następnie "doświadczalnie" udowodnili młodym ludziom jak ważne i skuteczne są elementy odblaskowe. W słabo oświetlonym miejscu uczestnicy spotkania przystąpili do eksperymentu. Kilkadziesiąt metrów przed radiowozem z włączonymi światłami mijania ustawiono młodzież bez elementów odblaskowych, a następnie wręczono im opaski i kamizelki odblaskowe, które umieszczone zostały w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy obserwujący mogli się przekonać, że znacznie lepiej widoczni są koledzy z odblaskami, niż Ci bez nich.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z młodymi ludżmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mundurowi przypomnieli zebranym, że każdy może mieć na nie wpływ, chociażby poprzez reagowanie na zagrożenie i nanoszenie swoich spostrzeżeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mogą to być między innymi informacje o nielegalnych rajdach samochodowych, niewłaściwej infrastrukturze, czy też przekraczaniu dozowlonej prędkości. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia policjanci sprawdzą je i zweryfikują.

Chcesz świecić przykładem, być bezpiecznym i widocznym dla innych - załóż odblask. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w mieście!

 

  • Bądź bezpieczny- bądź widoczny
  • Bądź bezpieczny- bądź widoczny
  • Bądź bezpieczny- bądź widoczny