Dzięki policjantom bezpiecznie trafił do domu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom bezpiecznie trafił do domu

Data publikacji 27.11.2019

Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji suwalskich policjantów oraz informacji przekazanej przez przechodnia udało się uchronić przed wychłodzeniem organizmu 72-latka, który o własnych siłach nie był w stanie dotrzeć do domu. Tym razem pomoc nadeszła w porę. Mężczyzna bezpiecznie trafił pod opiekę bliskich.

Wczoraj, tuż przed godziną 11-tą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie od przechodnia, który zauważył na ulicy Wyszyńskiego w Suwałkach pusty wózek inwalidzki. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci. Mundurowi od razu przystąpili do sprawdzenia pobliskiego rejonu. Warto zaznaczyć, że warunki pogodowe były dosyć trudne. Widoczność ograniczała gęsta mgła, a termometr wskazywał stopień poniżej zera. W pobliskich zaroślach mundurowi zauważyli leżącego mężczyznę, który miał problemy z poruszaniem się i wymową. Senior był wychłodzony. Policjanci niezwłocznie przenieśli go do ciepłego samochodu. Tam próbowali ustalić tożsamość mężczyzny. Niestety ten posługiwał się tylko gestami. W ten sposób, pokazując mundurowym gdzie mają jechać, dotarli pod jeden z bloków na Osiedlu Północ w Suwałkach. Tam w rozmowie z mieszkańcami ustalili, że 72-latek mieszka w ich bloku. Suwalczanin bezpiecznie trafił pod opiekę rodziny.

Gdyby nie czujność i wrażliwość na drugiego człowieka oraz natychmiastowe powiadomienie policjantów wczorajszy dzień mogłoby zakończyć się dla 72-latka tragicznie. Całe szczęście tym razem pomoc nadeszła w porę.

Suwalscy policjanci apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Przez całą dobę czynny jest numer  alarmowy 112. Szybko przekazana informacja może uratować ludzie życie. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu. Wystarczy jeden telefon.