Działania ,,Prędkość” w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ,,Prędkość” w Suwałkach

Data publikacji 24.10.2019

72 skontrolowane pojazdy, 111 kontroli stanu trzeźwości i 71 ujawnionych wykroczeń, to wynik tylko wczorajszych działań suwalskiej drogówki. Głównym ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu suwalskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolowali wczoraj kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Tylko tego jednego dnia mundurowi skontrolowali 72 pojazdy i ujawnili 71 sprawców wykroczeń, z czego 34 dotyczyły przekroczenia prędkości. Ponadto, policjanci skontrolowali stan trzeźwość 111 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. Kilkanaście minut po godzinie 21-ej dyżurny suwalskiej Policji został poinformowany, że na trasie Prudziszki- Suchodoły jedzie samochód audi, którym kieruje najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast został wysłany patrol. W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że zaniepokoił go bardzo wolno jadący samochód marki audi, który na domiar wszystkiego przemieszczał się od prawej do lewej strony jezdni. Przypuszczając, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierujący odpowiedzialny obywatel powiadomił Policję i jechał za tym autem. Badanie stanu trzeźwości 41- latka, siedzącego za kierownicą audi, wykazało w jego organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

Apelujemy do kierowców o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.


 

  • Działania ,,Prędkość” w Suwałkach
  • Działania ,,Prędkość” w Suwałkach
  • Działania ,,Prędkość” w Suwałkach
  • Działania ,,Prędkość” w Suwałkach
  • Działania ,,Prędkość” w Suwałkach
  • Działania ,,Prędkość” w Suwałkach