Odblaskowy eksperyment z młodymi Suwalczanami - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowy eksperyment z młodymi Suwalczanami

Data publikacji 11.10.2019

Suwalscy policjanci zaprosili uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli przekonać się, że pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny z dużo większej odległości, niż ten bez odblasków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach zachęcają mieszkańców regionu do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale i w mieście. Ciągle zdarzają się jednak osoby "nieprzekonane" co do skuteczności ich działania. Policjanci z suwalskiej drogówki zaprosili wczoraj do ,,odblaskowego eksperymentu’’ uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. W pierwszej części spotkania, mundurowi przekazali słuchaczom rady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Następnie "doświadczalnie" udowodnili młodym ludziom jak ważne i skuteczne są elementy odblaskowe. W słabo oświetlonym miejscu uczestnicy spotkania przystąpili do eksperymentu. Kilkadziesiąt metrów przed radiowozem z włączonymi światłami mijania ustawiono młodzież bez elementów odblaskowych, a następnie wręczono im opaski i kamizelki odblaskowe, które umieszczone zostały w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy obserwujący mogli się przekonać, że znacznie lepiej widoczni są koledzy z odblaskami, niż Ci bez nich.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, by zainteresowani mogli bliżej poznać pracę policjanta i poznać zasady doboru do Policji.

Chcesz świecić przykładem, być bezpiecznym i widocznym dla innych - załóż odblask. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w mieście!


 

  • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w odblaskowych kamizelkach rozmawiają z młodymi ludźmi, ciemno, podwórko
  • Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w odblaskowej kamizelce rozmawia z młodymi ludźmi, ciemno, podwórko
  • Policjanci  w odblaskowych kamizelkach rozmawiają z młodymi ludźmi, ciemno, podwórko
  • Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w odblaskowej kamizelce rozmawia z młodymi ludźmi, którzy nie mają elementów odblaskowych, ciemno, podwórko
  • Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w odblaskowej kamizelce pomaga nałożyć kamizelkę odblaskową jednemu ze słuchaczy, ciemno, podwórko
  • Ciemno, podwórko, w blasku reflektorów odbijają się odblaski, które mają na sobie młodzi ludzie
  • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w odblaskowych kamizelkach rozmawiają z młodymi ludźmi, ciemno, podwórko
  • Radiowóz, w tle ludzie z odblaskami, podwórko, ciemno,pada deszcz
  • Policjant przekazuje młodym ludziom ulotki, promujące zawód policjanta