Wakacyjne spotkania z policjantami - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne spotkania z policjantami

Data publikacji 22.08.2019

Policyjni profilaktycy kontynuują spotkania z dziećmi, odpoczywającymi na terenie naszego miasta i powiatu. Wykorzystują każdą okazję do tego, aby promować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Policjanci oraz pracownicy z Komendy Miejskiej w Policji w Suwałkach, wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach, odwiedzili w tym tygodniu tygodniu dzieci odpoczywające w Suwałkach i Gawrych Rudzie.

Podczas spotkań rozmawiano z młodymi ludźmi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Omówiono zagrożenia, które mogą wydarzyć się podczas letniego wypoczynku. Poinformowano dzieci jak unikać sytuacji niebezpiecznych w czasie wolnym: podczas zabawy w domu, na podwórku, w lesie, czy nad wodą. Przypomniano im także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz numery alarmowe.

Chcąc utrwalić wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na różnych obszarach przeprowadzano konkursy oraz rozdawano specjalnie przygotowane ulotki, promujące bezpieczne zachowania.

Spotkania były też doskonałą okazją do tego, by słuchacze mogli bliżej poznać pracę policjanta, a chętnym przybliżyć zasady doboru do Policji.

Wszystko po to, aby nasze pociechy bezpiecznie spędziły wakacje. 

Tego rodzaju spotkania będą kontynuowane do końca wakacji.


 


 

  • Grupa dzieci, trzymająca ulotki
  • Policjant rozdaje dzieciom ulotki
  • W pomieszeczeniu prelekcja dla młodych ludzi
  • policjant w umundurowaniu służbowym pokazuje dzieciom kajdanki
  • policjant w umundurowaniu służbowym pokazuje dzieciom kajdanki
  • Policyjny profilaktyk rozdaje ulotki dzieciom