„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Suwałkach

Data publikacji 01.08.2019

Suwalscy policjanci dbając o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, objęli szczególnym nadzorem miejsca niebezpieczne dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Mundurowi egzekwowali przestrzeganie przepisów na drodze, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy, zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Mundurowi dodatkowo sprawdzali, jak zachowują się kierujący w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych.

Tylko wczoraj, mundurowi ujawnili aż 114 wykroczeń, z czego 19 popełnili piesi. Przewinienia pieszych polegały przeważnie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Kierowców z kolei na wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych lub nie ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych, czy też rowerzyście na przejeździe dla rowerzystów.

Pamiętajmy!

Uprzejmość i cierpliwość na drodze, wzajemny szacunek oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 

  • Policjant RD w umundurowaniu służbowym rozmawia z pieszą przy przejściu dla pieszych
  • Policjant RD w umundurowaniu służbowym pełni służbę przy przejściu dla pieszych
  • Policjant RD w umundurowaniu służbowym rozmawia z dwoma młodymi rowerzystami