Odnalezieni przez suwalskich policjantów - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnalezieni przez suwalskich policjantów

Data publikacji 22.07.2019

Suwalscy policjanci szukali nastolatków z Australii, którzy zabłądzili na wycieczce rowerowej. Dzięki zaangażowaniu mundurowych 13-latek i jego o rok starsza siostra zostali odnalezieni w niespełna godzinę od otrzymania informacji o ich zaginięciu. Na szczęście, poza przemoknięciem, rodzeństwu nic się nie stało i wrócili pod opiekę mamy.

Wczoraj, około godziny 20.30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został poinformowany o zaginięciu 13- latka i 14-latki. Ze zgłoszenia wynikało, że młodzi ludzie wybrali się na wycieczkę rowerową w okolicy Filipowa, gdzie przyjechali na wakacje z Australii. Zaniepokojona matka martwiła się o zdrowie i życie swoich dzieci, bo od prawie dwóch godzin nie miała z nimi kontaktu. Dodatkowo okazało się, że nastolatki nie znają terenu i mogą mieć problem z porozumieniem się, gdyż rozmawiają tylko po angielsku. Na zewnątrz zaczęło się już ściemniać i padał intensywny deszcz. Patrole policyjne natychmiast rozpoczęły poszukiwania nastolatków. Szczegółowo sprawdzali pobliski teren. W niespełna godzinę od otrzymania informacji o zaginięciu policjanci zauważyli dziewczynę i chłopaka, prowadzących rowery przez pole. Byli przemoknięci i wystraszeni. Dzięki błyskawicznie i profesjonalnie przeprowadzonym przez policjantów działaniom historia zakończyła się pozytywnie. Rodzeństwo bezpiecznie trafiło pod opiekę rodziny.

Policjanci apelują, aby wybierając się na wycieczkę w nieznanym terenie pamiętać o kilku zasadach:

·    przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać;

·    określić, kiedy zamierzamy wrócić;

·    należy zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią;

·    kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy;

·    nie wybierajmy się w nieznany teren po zmierzchu oraz w złą pogodę.