DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ" - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 18.06.2019

52 ujawnionych przekroczeń prędkości, ponad 80 skontrolowanych pojazdów oraz zatrzymane prawo jazdy 56-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h to wynik wczorajszych działań suwalskiej drogówki pod nazwą „Prędkość”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zorganizowali wczoraj kolejne już działania pn. „Prędkość”. W akcji udział wzięło 16 funkcjonariuszy. Kontrolowali oni kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 80 pojazdów i ujawnili 52 kierujących którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości. Po godzinie 16.00 w Suwałkach na ul. Staniszewskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 56-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 54 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. Kierujący audi został również ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Apelujemy więc do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności na drodze. Suwalscy policjanci zapowiadają, ze podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.