Policjanci znowu pobiegli w charytatywnym celu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci znowu pobiegli w charytatywnym celu

Data publikacji 17.06.2019

W niedzielę suwalscy policjanci znowu zdobyli kolejne medale. Tym razem mundurowi startowali w Szczytnie w charytatywnym biegu z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Wczoraj, w Szczytnie odbył się I Bieg charytatywny z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Na plażę miejską stawili się też policjanci z  Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Głównym celem zawodów – oprócz uroczystego uczczenia ww. rocznicy – było zebranie środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, integracja środowiska policyjnego, a także promowanie zawodu policjanta oraz postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowych tradycji i przywiązaniu do ojczyzny.

Trasa zawodów biegła malowniczą ścieżką wokół jeziora Domowego Dużego. Dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy wynosił 4800 metrów.

Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Suwałkach podinspektor Jarosław Golubek zdobył III miejsce w kategorii mężczyźni ,,oficerowie starsi”. Natomiast dzielnicowa sierżant Karolina Golubiewska zajęła IV miejsce w kategorii kobiety ,,podoficerowie”. Suwalskim policjantom medale wręczył Komendant Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie inspektor dr hab. Marek Fałdowski.

Warto wspomnieć, że w tym dniu nie wyniki i nagrody były najważniejsze. Najistotniejsza była pomoc rodzinom funkcjonariuszy. Akcja wsparła  Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Gratulujemy i liczymy na kolejne starty!

  • Policjanci na podium podczas wręczenia nagród.
  • Suwalscy policjanci przed startem w biegu charytatywnym.
  • Czwórka suwalskich policjantów z medalami po biegu.