POLICJANCI ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA

Data publikacji 27.05.2019

Suwalscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań. 61-latek okradał głównie domki na terenie ogródków działkowych w Suwałkach i w okolicy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty w warunkach recydywy. Policjanci nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Suwalscy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy szeregu włamań do domków na terenie ogródków działkowych w Suwałkach i okolicy, które miały miejsce na przestrzeni minionych lat. Z ustaleń mundurowych wynikało, że podejrzany, pokonując zabezpieczenia, dostawał się do wnętrza pomieszczeń skąd kradł różne przedmioty. Jego łupem padały głównie artykuły spożywcze, alkohol oraz sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia. Ogólna wartość strat jaką ponieśli pokrzywdzeni wynosi ponad 3200 złotych.

Zebrane przez śledczych informacje pozwoliły wytypować podejrzanego. Okazał się nim 61-latek, doskonale znany mundurowym ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej. W miniony czwartek policjanci z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę w okolicy ogródków działkowych, gdzie między innymi uprawiał swój przestępczy proceder. 61-latek trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzuty w warunkach recydywy, ale śledczy nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

  • Policjanci w umundurowaniu służbowym prowadzą korytarzem mężczyznę z kajdankami na rękach
  • policjant w umundurowaniu służbowym sprawdza mężczyznę
  • Policjant w umundurowaniu służbowym doprowadza mężczyznę z kajdankami na rękach do radiowozu