POLICJANCI ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA

Data publikacji 01.04.2019

Podlascy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań. 23-latek okradał głównie domy jednorodzinne na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zatrzymany usłyszał już 12 zarzutów. Policjanci nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z kilku jednostek podlaskiej Policji pracowali nad ustaleniem sprawcy szeregu włamań do domów jednorodzinnych na terenie województwa podlaskiego, które miały miejsce na przełomie lutego i marca 2019 roku. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że przestępca nie oszczędzał też mieszkańców z województwa warmińsko- mazurskiego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że podejrzany, pokonując zabezpieczenia, dostawał się do wnętrza pomieszczeń skąd kradł cenne przedmioty. Jego łupem padł głównie sprzęt elektroniczny, biżuteria i elektronarzędzia. Ogólna wartość strat jaką ponieśli pokrzywdzeni wynosi blisko 100 tysięcy złotych.

Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować podejrzanego. Okazał się nim 23-letni obywatel Litwy bez stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski. W miniony wtorek podlascy policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu grajewskiego, gdzie między innymi uprawiał swój przestępczy proceder. Obywatel Litwy nie zamierzał dobrowolnie poddać się i użył gazu wobec interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Nie przeszkodziło to jednak mundurowym w ich czynnościach i 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już 12 zarzutów, ale śledczy nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.