"Bezpieczne z@kupy w sieci" - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne z@kupy w sieci"

Data publikacji 28.03.2019

Suwalscy policjanci, wspólnie z przedstawicielem Działu Bezpieczeństwa serwisu Allegro , spotkali się wczoraj z młodzieżą oraz pracownikami oświaty i wymiaru sprawiedliwości w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Bezpieczne z@kupy w sieci”. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Komendanta Głównego Policji. Słuchacze mieli okazję uzyskać najnowszą i praktyczną wiedzę na temat zakupów online.

Program “Bezpieczne z@kupy w sieci”, to działania ukierunkowane na najmłodszych konsumentów, którzy bardzo chętnie i aktywnie korzystają z możliwości jakie daje handel internetowy. Celem akcji jest zapoznanie odbiorców z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z zawieraniem transakcji za pośrednictwem Internetu, metodami weryfikacji kontrahentów oraz w efekcie wykształcenie u jego odbiorców postaw umożliwiających bezpieczne i świadome dokonywanie zakupów oraz płatności w cyberprzestrzeni. Istotnym elementem programu jest także budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości.

Wczoraj w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach oraz w sali konferencyjnej suwalskiej jednostki Policji policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Suwałkach wspólnie z przedstawicielem Działu Bezpieczeństwa serwisu Allegro przeprowadzili trzy spotkania, w których udział wzięli uczniowie suwalskich szkół oraz pracownicy oświaty i wymiaru sprawiedliwości.

W czasie spotkań eksperci pokazali na co zwrócić uwagę na każdym etapie procesu zakupowego, a nawet jeszcze przed nim, weryfikując sprzedawcę lub sklep internetowy zanim damy się skusić niskiej cenie lub atrakcyjnej promocji. Młodzi konsumenci dowiedzieli się, jakie prawa przysługują im w trakcie zakupów, na jakich zasadach mogą zwrócić zakupiony towar i co robić w przypadku jakichkolwiek trudności z zakupem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również część dotycząca bezpieczeństwa płatności, ochrony danych, czy tożsamości w sieci.

Ogromną korzyścią z udziału w spotkaniach jest to, że nastoletni klienci pozyskane informacje mogą od razu wykorzystać w praktyce oraz podzielić się nimi z bliskimi, również dzięki otrzymanym ciekawym i praktycznym materiałom z najważniejszymi wskazówkami.

  • Na sali policjant w umundurowaniu służbowym stoi na scenie, obok niego mężczyzna w marynarce, w tle dwa rolapy, a przed nimi publiczność, siedząca na krzesłach.
  • Osoba trzyma w ręku ulotkę.
  • Młodzież siedząca w fotelach na auli, w rękach trzymają ulotki.
  • Aula, na fotelach siedzi publiczność, na scenie mężczyzna w marynarce.
  • W auli, na fotelach siedzą policjanci w umundurwaniu służbowym
  • W auli mężczyzna w marynarce trzyma w ręku telefon i pokazuje go widowni, siedzącej w fotelach.
  • Mężczyzna w marynarce stoi na scenie, nad nimi wisi ekran
  • Na sali, pod ekranem, na którym wyświetlany jest film, stoi policjant w umundurowaniu służbowym, obok niego mężczyzna w marynarce, a przed nimi na krzesłach siedzą ludzie.
  • Przy ekranie stoi mężczyzna w marynarce, a przed nim siedzą ludzie na krzesłach.