Karambol 2019- ćwiczenia - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Karambol 2019- ćwiczenia

Data publikacji 28.02.2019

Karambol na nowobudowanej drodze ekspresowej S61. Zderzyły się cztery samochody. Ponad 30 osób rannych, 4 ofiary śmiertelne... Na szczęście to tylko ćwiczenia. Niestety typu przypadki zdarzają się, dlatego też suwalscy funkcjonariusze doskonalili wczoraj swoje umiejętności w przypadku zaistnienia zdarzenia komunikacyjnego z dużą ilością poszkodowanych.

Wczoraj,w ciągu nowobudowanej drogi ekspresowej S61, funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach oraz suwalskiej Policji, Straży Granicznej, ratownicy medyczni i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także ochotnicy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej doskonalili swoje umiejętności w przypadku zaistnienia zdarzenia komunikacyjnego z dużą ilością poszkodowanych. Podczas zajęć zorganizowanych przez Komendę Miejską PSP w Suwałkach, w pozorowanych akcjach ratowniczych, policjanci szkolili taktykę podjęcia ustawowych zadań, zmierzających do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia pomocy dla służb ratowniczych oraz wykonanie wszystkich niezbędnych czynności i sporządzenie odpowiedniej dokumentacji służbowej.

Przypomnienie oraz utrwalenie tych wszystkich zasad jest dla policjantów bardzo ważne, tym bardziej, że zwykle są pierwsi na miejscu zdarzenia. To właśnie od umiejętności i szybkości działania wszystkich służb ratunkowych może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Przedsięwzięcie było też doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć pieszym, że elementy odblaskowe dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze.