Pijany ojciec opiekował się dziećmi - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany ojciec opiekował się dziećmi

Data publikacji 26.02.2019

Suwalscy dzielnicowi zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się 3-letnią córeczką i pięciomiesięcznym synkiem. Mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci trafiły do szpitala, a nieodpowiedzialny rodzic noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz sprawą rodziny zajmie się sąd.

Dyżurny suwalskiej Policji, w sobotę około godziny 19.30, otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Kamena w Suwałkach, najprawdopodobniej pijani rodzice opiekują się dziećmi. Na miejsce natychmiast zostali wysłani dzielnicowi. Okazało się, że drzwi do wskazanego mieszkania nie były zamknięte. Brakowało w nich nawet klamki. Kiedy mundurowi weszli do środka zauważyli ogólny nieporządek, liczne ślady spożywania alkoholu, a w powietrzu unosił się gęsty dym tytoniowy. Na podłodze w korytarzu porozrzucane były kawałki stłuczonego szkła, a po mieszkaniu boso chodziła mała dziewczynka. W kuchni dzielnicowi zastali mężczyznę, który poruszał się chwiejnym krokiem, a na rękach trzymał niemowlę. Od 56- latka była wyczuwalna silna woń alkoholu. Dzieci płakały, były brudne i wyglądały na zaniedbane. Policjanci ustalili, że mężczyzna, przebywający w mieszkaniu, to ojciec 3- letniej dziewczynki i pięciomiesięcznego chłopca. Na miejsce interwencji wezwano załogę pogotowia, która zabrała dzieci do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego rodzica, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało niemalże 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz sprawą rodziny zajmie się sąd.


 

  • Na podłodze stoi pobite lustro
  • Na podłodze w łazience leży sterta ubrań, po prawej stronie stoi pralka, na przeciwko wejścia sedes, po lewej stronie od wejścia wanna wanna, w której moczą się ubrania.
  • Drzwi wejściowe z plombą, na której jest napis "POLICJA".