BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH JEDNYM Z PRIORYTETÓW SUWALSKICH POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH JEDNYM Z PRIORYTETÓW SUWALSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 14.02.2019

Suwalscy policjanci, dbają o poprawę bezpieczeństwa pieszych i ograniczanie liczby wypadków z ich udziałem. Niekorzystne warunki atmosferyczne i wcześnie zapadający zmrok, powodują, że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących dlatego też mundurowi zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych, także na terenie miasta.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo pieszych i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego, zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierujący w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych.

Mundurowi zachęcali mieszkańców naszego miasta do noszenia odblasków także w terenie zabudowanym, co poprawia znacznie widoczność, a co za tym idzie- bezpieczeństwo pieszego. Wskazywali, że element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Samochodowe światła mijania oświetlają drogę niesymetrycznie (więcej światła kierowanego jest na prawą stronę drogi), zaleca się zatem pieszym idącym lewą stroną drogi (w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów) noszenie odblasków na prawej ręce lub nodze (od strony ruchu pojazdów).