Nie bądź obojętny - pomóż osobom narażonym na wychłodzenie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądź obojętny - pomóż osobom narażonym na wychłodzenie

Data publikacji 11.01.2019

Zima na Suwalszczyźnie, to wyjątkowo trudna pora roku dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy samotnych. Niskie temperatury, utrzymujące się w ostatnim czasie, są szczególnie dotkliwe dla osób, które nie mają dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Suwalscy policjanci, każdego zimowego dnia odwiedzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Krótkie dni i niskie temperatury są szczególnie dotkliwe dla osób pozbawionych dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni na ich los. Szybka reakcja może pomóc uchronić czyjeś życie przed wychłodzeniem.

Mundurowi, podczas codziennych służb, monitorują zjawisko bezdomności. Napotkanym osobom oferują pomoc i proponują schronienie. Współpracują również w tym zakresie z instytucjami świadczącymi pomoc osobom nieporadnym życiowo i zagrożonym bezdomnością. 

Apelujemy o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych i samotnych, które wymagają natychmiastowej pomocy. Czasem jeden telefon może uratować ludzkie życie. 

Pamiętajmy, że o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić Policję również korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę i zaznaczyć miejsce na mapie. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy.