Suwalscy policjanci na stokach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Suwalscy policjanci na stokach

Data publikacji 07.01.2019

Suwalscy policjanci rozpoczęli służbę patrolową na trasach narciarskich w Szelmencie. Mundurowi rozmawiali z młodymi narciarzami o bezpiecznym i odpowiedzialnym wypoczynku podczas zimy.

Suwalscy policjanci rozpoczęli w minioną  niedzielę służbę na trasach narciarskich w Szelmencie. Służba ta podyktowana jest troską o zapewnienie bezpieczeństwa wielbicielom "białego szaleństwa". W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment oraz Ośrodku Narciarskim „Dąbrówka” w Suwałkach służbę będą pełnić policjanci, którzy zostali przeszkoleni z prawnych aspektów służby na stokach narciarskich, patrolowania przy użyciu sprzętu narciarskiego, korzystania ze sprzętu ratowniczego, pierwszej pomocy przedmedycznej i ewakuacji osoby poszkodowanej.

Dziś w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach spotkali się z  miłośnikami sportów zimowych. Rozmawiali z dziećmi o odpowiedzialnych postawach narciarzy i snowboardzistów, odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz o Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Mundurowi rozmawiali z dziećmi  na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku w czasie zimy.