Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy! - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy!

Data publikacji 04.01.2019

Niskie temperatury utrzymujące się w ostatnim czasie są szczególnie dotkliwe dla osób, które nie mają dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych, nieporadnych życiowo czy samotnych. Zadbajmy, aby nie stali się ofiarami zimowego wychłodzenia.

Suwalscy policjanci, każdego zimowego dnia odwiedzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Krótkie dni i niskie temperatury są szczególnie dotkliwe dla osób pozbawionych dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni na ich los. Szybka reakcja może pomóc uchronić ich życie przed wychłodzeniem.

Suwalscy policjanci podczas codziennych służb monitorują zjawisko bezdomności. Napotkanym osobom oferują pomoc i proponują schronienie. Współpracują również w tym zakresie z instytucjami świadczącymi pomoc osobom nieporadnym życiowo i zagrożonym bezdomnością. 

Apelujemy o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych i samotnych, które wymagają pomocy. Czasem jeden telefon może uratować ludzkie życie.  Powyższe informacje można przekazywać również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia „Bezdomność”. Przypominamy jednocześnie, że strona nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.