PIJANY 35-LATEK UCIEKAŁ FORDEM PRZED POLICJĄ - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PIJANY 35-LATEK UCIEKAŁ FORDEM PRZED POLICJĄ

Data publikacji 24.12.2018

Policjanci z suwalskiej "drogówki"zatrzymali kierowcę forda, który pomimo użytych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 35-latek miał blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w nocy z niedzieli na poniedziałek, kwadrans przed godziną 2.00, w Suwałkach, przy ul. Pułaskiego zauważyli uszkodzony pojazd, który nie posiadał prawego światła przedniego. Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego autem do kontroli drogowej. Mężczyzna, pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się i kontynuował jazdę, najeżdżając na krawężniki. Policjanci bezzwłocznie ruszyli za nim. Zatrzymali kierującego fordem tuż za granicami miasta. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie 35- latka. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz, że chwilę przed zatrzymaniem uszkodził barierki oddzielające jezdnię w Suwałkach, przy ul. Pułaskiego i odjechał z miejsca zdarzenia.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec Suwałk odpowie przed sądem.

W tym wyjątkowym okresie mundurowi dołożą wszelkich starań, by wspierać podróżujących i udzielać im pomocy. Mimo świątecznej atmosfery nie będzie „taryfy ulgowej” wobec osób, które w sposób rażący naruszą przepisy ruchu drogowego i tym samym narażą innych na ryzyko utraty życia czy zdrowia. Dlatego też, w czasie działań Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie policjanci, pełniący służbę na drogach, zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, jak też sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.