Odblaskowy eksperyment z uczniami suwalskiej piątki - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowy eksperyment z uczniami suwalskiej piątki

Data publikacji 21.12.2018

Suwalscy policjanci zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli przekonać się, że pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny z dużo większej odległości, niż ten bez odblasków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach zachęcają mieszkańców regionu do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale i w mieście. Ciągle zdarzają się jednak osoby "nieprzekonane" co do skuteczności ich działania. Policjanci z suwalskiej drogówki zaprosili wczoraj do ,,odblaskowego eksperymentu’’ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach. W pierwszej części spotkania, mundurowi przekazali młodym słuchaczom rady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Następnie "doświadczalnie" udowodnili dzieciom jak ważne i skuteczne są elementy odblaskowe. W słabo oświetlonym miejscu uczestnicy spotkania przystąpili do eksperymentu. Kilkadziesiąt metrów przed radiowozem z włączonymi światłami mijania ustawiono dzieci bez elementów odblaskowych, a następnie wręczono im opaski i kamizelki odblaskowe, które umieściły w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy obserwujący mogli się przekonać, że znacznie lepiej widoczni są koledzy z odblaskami, niż bez nich.

Chcesz świecić przykładem, być bezpiecznym i widocznym dla innych - załóż odblask. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w mieście!