Promile i śliska nawierzchnia - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Promile i śliska nawierzchnia

Data publikacji 17.12.2018

Nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z suwalskiej drogówki. 26-letni kierowca vw polo uderzył autem w ogrodzenie. Okazało się, że miał on ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Policjanci z suwalskiej drogówki, w minioną sobotę około godziny 8.30, zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mała Huta. Po przybyciu we wskazane miejsce zastali 26- latka, który kierował vw polo i 19- letnią pasażerkę. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący na śliskiej jedni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzenie, jednej z posesji. Ponadto badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1.6 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują do kierujących o zachowanie ostrożności na drodze. Panujące obecnie trudne warunki drogowe (między innymi: mokra i śliska nawierzchnia, szybko zapadający zmrok) wymuszają na użytkownikach dróg większą niż zwykle uwagę.

Dostosowujmy prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych i drogowych.